kkzw

8 czerwca 2018 roku rozpoczyna się XIX Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”, czyli Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie zostanie zainaugurowane na Rynku Głównym w Krakowie przez Fundację „Pełni Kultury”, a 13 czerwca jej przedstawiciele poprowadzą bieg integracyjny i przejazdy rowerowe w tandemach w parku Jordana.

W piątek 8 czerwca na scenie zaprezentują swoje działania artystyczne grupy terapii zajęciowej z całej Małopolski, następnie zaśpiewa dla nas Daria Barszczyk. O godzinie 17:00 rozpocznie się koncert zespołu Moribunda, a wieczorem wystąpi zespół Raz, Dwa, Trzy. To jednak nie koniec atrakcji, jakie czekają tego dnia na gości. Na płycie Rynku Głównego będzie można wziąć udział między innymi w warsztatach bębniarskich i rękodzielniczych, zagrać w goalball i speed-ball, a także spróbować swoich sił w nauce podstaw języka migowego.

 

 

W środę 13 czerwca z Rynku Głównego przenosimy się do parku Jordana, by uczestniczyć w zawodach biegowych oraz przejazdach tandemowych. Tego dnia towarzyszyć nam będą Michał Majchrzak i Marcin Kozioł, którzy jako pierwsi na świecie zorganizowali wyprawę tandemową na Kilimandżaro. Dzieci będą mogły uczestniczyć w przygotowanych dla nich grach i zabawach, a dorośli spróbować swoich sił w strzelectwie laserowym oraz speed-ballu. Zapraszamy również na bezpłatny poczęstunek, który będzie także okazją do poćwiczenia komunikacji w języku migowym. Zachęcamy też do bezpłatnego zwiedzania oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie.

 

Przybądź i baw się razem z nami 8 i 13 czerwca oraz w pozostałe dni XIX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych!

 

O aktualnościach tygodnia przeczytasz na stronie: www.kochamkrakow.com.pl

 

Szczegółowy program znajdziesz pod tym linkiem: goo.gl/ycdppN