Blizne bryła kościoła pod wezwaniem Wszystkich Świętych

Kościół pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Bliznem datuje się na drugą połowę XV wieku. Do budowy użyto drewna jodłowego. Zastosowano konstrukcję zrębową. Kościół wzniesiono na kamiennej podmurówce. Długość całej bryły wynosi dwadzieścia dziewięć i pół metra, a szerokość - czternaście i pół.  Bryła kościoła składa się z nawy z przedsionkiem, prezbiterium z zakrystią oraz wieży. Dwuspadowy dach wznosi się na szesnaście metrów. Jest pokryty szaro-beżowym gontem. Na dachu umieszczono sygnaturkę – sześciometrową wieżę. Znajduje się w miejscu, w którym prezbiterium graniczy z nawą. Ściany kościoła obłożono jasnobrązowym gontem. Kościół należy do bezcennych zabytków średniowiecznej architektury drewnianej.

Szerokość prezbiterium wynosi prawie siedem metrów, a długość - dziesięć. Zamknięte jest trójboczną ścianą. Prostokątne okna ulokowano w dwóch jej częściach. Szyby podzielono drewnianymi listwami na małe kwadraty. Na ścianie południowej znajdują się dwa okna. Do północnej ściany prezbiterium, dłuższym bokiem przylega zakrystia. Jej dach łączy się z dachem zasadniczym. Zakrystia jest długa na  siedem metrów, a szeroka na pięć.  Ma dwa okna od strony wschodniej.

Nawa jest o trzy metry szersza od prezbiterium. Symetrycznie o półtora metra z każdej strony. Jej długość wynosi prawie dziesięć metrów. Ściana południowa ma dwa okna. Do niej też przylega kruchta. Ma cztery metry i siedemdziesiąt centymetrów szerokości oraz ponad sześć metrów długości. Drzwi umieszczono od strony wschodniej, a okno – od południowej. Kruchta ma osobny dach, sięgający niemal sześciu metrów.

Południową i północną ścianę kościoła wspierają pionowe belki, tak zwane lisice. Jest ich łącznie pięć. Do zachodniej ściany kościoła przylega dwudziestotrzymetrowa wieża. Ma kształt ostrosłupa. Podstawa to kwadrat o bokach długości siedem metrów. W dolnej części, do wysokości trzech metrów ściany obito pionowymi, długimi deskami. Znajduje się tutaj pomieszczenie dla wiernych. Prowadzi do niego wejście od strony zachodniej, osłonięte daszkiem dwuspadowym. Nad częścią obitą deskami pojawia się gont. Pod samym zwieńczeniem znajduje się część pokryta pionowymi deskami. Na dole są one dekoracyjnie wycięte w kształt liścia. Zwieńczenie wieży o kształcie ostrosłupa zakończone jest krzyżem.