Usługi
Z chęcią wesprzemy Cię w następujących obszarach:
Doradzamy w obszarze dostępności przestrzeni publicznej oraz wydarzeń kulturalnych, sportowych i turystycznych. Diagnozujemy potrzeby i potencjał, by wspólnie z Tobą stworzyć strategię dostępności dla osób z różnymi potrzebami.
Posiadamy szeroką bazę kontaktów, dzięki czemu wspólnie możemy pracować nad promocją dostępności Twojego wydarzenia w środowiskach osób z niepełnosprawnością.
Tworzymy autorskie teksty i nagrania audiodeskrypcji do wszystkich form i dziedzin sztuki. Realizujemy także audiodeskrypcję na żywo. Tworzymy napisy dla niesłyszących do wszelkich produkcji audiowizualnych.
Posiadamy szeroką bazę konsultantów, dzięki czemu realizowane usługi dostępnościowe są sprawdzone przez ich odbiorców.
Teksty audiodeskrypcji tworzyliśmy m.in. dla:
- Teatru Słowackiego
- Muzeum Inżynierii Miejskiej
- Międzynarodowego Centrum Kultury
- Tras turystycznych Zobaczyć Podkarpacie
Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie
Tworzymy autorskie teksty ETR. Skrót ten pochodzi od międzynarodowego terminu w języku angielskim - easy to read. Teksty łatwe do czytania i zrozumienia to forma dostępności informacyjno-komunikacyjnej odpowiadającej na potrzeby osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wbrew nazwie, zawierają one nie tylko zdania napisane według standardów, ale także odpowiednią grafikę oraz odpowiedni sposób składu tekstu. Mamy zespół, który opracowuje tego typu zadania. W nim oprócz autora tekstu i grafika kluczową rolę odgrywają konsultanci z niepełnosprawnością intelektualną. Współpracujemy z grupą takich osób. Biorą one też udział w innowacyjnym programie szkoleń dla konsultantów tekstów ETR.
Zobacz jak zrobiliśmy to dla Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.
W styczniu 2023 zrealizowaliśmy publikację tekstów ETR dla Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Zespół w składzie Regina Mynarska - tekst, Julia Maślińska - konsultacje dostępności i Łukasz Podgórni - projekt i skład publikacji, opracował wprowadzenie do wystawy Bruno Schulz: Sex Fiction. Ze strony muzeum projekt prowadziła koordynatorka dostępności, Edyta Wyżga. Było to ogromnie ciekawe wyzwanie, z uwagi na tematykę wystawy i rangę twórczości Schulza. W tekście ETR przedstawiliśmy sylwetkę twórcy “Księgi bałwochwalczej”, jak i koncepcję kuratorską wystawy. Publikacja została udostępniona na stronie muzeum.
Publikacja tekstów ETR dla Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
Tworzymy szlaki turystyczne dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Pracujemy w zespole: audiodeskryptorka, konsultant z niepełnosprawnością wzroku, asystentka. Przygotowujemy koncepcję rozmieszczenia znaczników na szlaku turystycznym, tworzymy audiodeskrypcję obiektów, przestrzeni oraz ścieżki dojścia do kolejnych punktów na trasie. Wspieramy w promocji nowego produktu turystycznego. Dla Grupy Bieszczadzkiej GOPR pracowaliśmy przy szlaku w Olchowcu w Beskidzie Niskim oraz Mucznem w Bieszczadach.
Przygotowujemy szkolenia z dostępności. Przykładowe bloki tematyczne szkoleń:
- Pojęcie niepełnosprawności i dostępności oraz odbiorcy usług dostępu
- Pojęcie projektowania uniwersalnego
- Udostępnianie przestrzeni publicznej osobom z niepełnosprawnościami
- Organizacja dostępnego wydarzenia
- Język dyskryminacyjny/antydyskryminacyjny
- Self-adwokatura - podmiotowe myślenie o dostępności
- Różne formy usług dostępnościowych dla osób z niepełnosprawnością wzroku
- Savoir-vivre oraz zasady pełnienia roli asystenta osoby z niepełnosprawnością wzroku
Proponujemy następujące tematy szkoleń:
- Audiodeskrypcja – definicja, podstawowe zasady
- Audiodeskrypcja oraz accessible filmmaking – proces produkcji
- Warsztaty tworzenia tekstów alternatywnych
- Warsztaty tworzenia audiodeskrypcji
Zobacz jak zrobiliśmy szkolenie dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego
Prowadzimy szkolenia na temat tworzenia tekstów ETR, a także tworzenia dostępnych wydarzeń, scenariuszy spotkań, oprowadzania po obiektach kultury. Oferujemy także szkolenia na temat włączania osób z niepełnosprawnością do zespołów pracowników w instytucjach kultury.
Szkolenie dla Krakowskiego Biura Festiwalowego styczeń 2023
W lutym 2023 odbyło się szkolenie na temat tekstów ETR dla zespołu pracowników zajmujących się komunikacją. Było to wprowadzenie do zasad tworzenia tego typu przekazu. Analizowaliśmy gotowe teksty, a także tworzyliśmy próbki tekstów uczestników szkolenia. Prowadzenie - Regina Mynarska i Agnieszka Kociołek - konsultantka tekstów ETR.
Specjalizujemy się w koordynacji projektów z zakresu kultury cyfrowej. Pozyskujemy środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na digitalizację zbytków.
Co możemy dla Ciebie zrobić?
- pomóc pozyskać fundusze pisząc wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Cyfrowa
- koordynować pracę specjalistów z zakresu skaningu laserowego zabytków, badań akustycznych, digitalizacji starodruków i innych dokumentów
- zaplanować strategię dostępności w projektach dla osób z różnymi niepełnosprawnościami
- stworzyć audiodeskrypcje obiektów architektury, rzeźby, malarstwa, grafik, przestrzeni publicznej oraz audiodeskrypcje animacji powstałych w wyniku skanowania laserowego
- zorganizować i poprowadzić dostępną konferencję z audiodeskrypcją na żywo i tłumaczeniem na PJM
- zorganizować oprowadzanie lub spacer dostępny dla osób z różnymi niepełnosprawnościami
Produkujemy i organizujemy koncerty oraz festiwale. Zajmujemy się tworzeniem kompozycji, aranżowaniem utworów muzycznych, piosenek, muzyki do filmów.
Możesz u nas zamówić także jeden z naszych gotowych projektów min:
- "Brzmienia Krakowa",
- "Tribute to Romuald Lipko",
- "Filmowe przeboje",
- "Święty z Wadowic – Jan Paweł II",
- "Kolędy"
- oraz projekty Big Bandu Małopolskiego min. "Zaucha", jazzowe koncerty z gwiazdami
Z nami zrealizujesz nagrania studyjne, znajdziesz muzyków do współpracy, wyprodukujesz klip, teledysk i film. Zrealizujemy też zamówiony, dedykowany koncert.
Nasz zespół i grono współpracowników to osoby zajmujące się różnymi kreatywnymi dziedzinami kultury. Dlatego możemy zaoferować niebanalne imprezy integracyjne dla zespołów z organizacji biznesowych. Wspólne tworzenie w ramach warsztatów artystycznych to gwarantowany sposób na pogłębienie relacji międzyludzkich. Scenariusz imprezy konstruujemy stosownie do zainteresowań i potrzeb grupy. Potrafimy zrobić to tak, że osoby na co dzień nie zajmujące się sztuką mogą płynnie wejść w temat i wykonać satysfakcjonujące działania. Warsztaty fotograficzne, muzyczne, plastyczne - są możliwością odkrycia drzemiącego w każdym z nas artysty. Nic tak nie otwiera, jak wspólne tworzenie. Te niezapomniane przeżycia i niezwykłe chwile pozytywnie przekładają się na realizację codziennych celów i wyzwań biznesowych.
Wolontariat pracowniczy to świetna możliwość rozwoju dla pracowników oraz forma wzmacniania ich więzi, a także więzi pomiędzy pracownikami a firmą. Wspólne działania dla dobra nas wszystkich to podstawa wolontariatu pracowniczego. To obopólne czerpanie korzyści. Tworząc wspólne wydarzenia, uczymy się od siebie nawzajem. To możliwość wykorzystania przez pracowników swoich umiejętności, zdolności i pasji. To działanie wzmacniające każdego, kto bierze w nim udział.