Tydzień osób z niepełnosprawnościami

Tydzień osób z niepełnosprawnościami

Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami "Kocham Kraków z Wzajemnością" - Małopolskie Dni Osób z Niepełnosprawnościami, to wydarzenie, które od 1999 roku integruje mieszkańców królewskiego miasta i całego województwa wokół wydarzeń kulturalnych i sportowych dostosowanych do osób z różnymi potrzebami.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Krakowa oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, współpracujące z licznymi organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Słoneczny dzień, Błonia w Krakowie. Punkt startowy jest wyznaczony przez dmuchaną bramę szeroką na kilka metrów. Kilkadziesiąt dzieci zrywa się do biegu i przebiega pod bramą.

Tydzień osób z niepełnosprawnościami

2017

2 czerwca 2017 r. na Błoniach odbyły się biegi oraz przejazdy na tandemach dostosowane do osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Wydarzenie przygotowane było w ramach XVIII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych Kocham Kraków z Wzajemnością oraz Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Głównym Gościem imprezy była para biegaczy Joanna Mazur i Michał Sawicki – odnoszący sukcesy w paraolimpiadach.

Na zielonych Błoniach kilkadziesiąt osób odpoczywa na leżakach.

Tydzień osób z niepełnosprawnościami

2018

Podczas XIX TON Fundacja Pełni Kultury przygotowała inaugurację Tygodnia, czuwała nad warsztatami i aktywnościami sportowymi na Rynku Głównym oraz odpowiadała za organizację koncertów Darii Barszczyk z zespołem, Moribundy oraz Gwiazdy Wieczoru – Zespołu Raz, Dwa, Trzy. W Parku Jordana przeprowadziła integracyjne biegi i przejazdy rowerowe na tandemach.

Na sztucznym boisku grupa młodych mężczyzna gra w blindfootball.

Tydzień osób z niepełnosprawnościami

2019

W roku 2019 Fundacja Pełni Kultury odpowiedzialna była za przeprowadzenie uroczystej Inauguracji XX TON. W ramach wydarzenia Fundacja stworzyła miasteczko kiermaszowe, w którym zaprezentowana została działalność krakowskich i małopolskich Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz NGO. Zorganizowane zostały pokazy gry w koszykówkę osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, blindfootball, speedball i laserowe strzelectwo dźwiękowe. Na scenie głównej odbywały się ciekawe przedstawienia teatralne, muzyczne, wokalne, taneczne, a punktem kulminacyjnym był koncert Marka Piekarczyka z Zespołem. Do promocji wydarzenia zostały zaangażowane najbardziej znane polskie media w tym Telewizja POLSAT.

Scena plenerowa. Na pierwszym planie Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Andrzej Kulig. Stoi przed mikrofonem umieszczonym na statywie. Za nim stoją cztery osoby, a piąta jest na wózku inwalidzkim.

Tydzień osób z niepełnosprawnościami

2021

W ramach XXII Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami KOCHAM KRAKÓW Z WZAJEMNOŚCIĄ 17 czerwca spotkaliśmy się przy Autorskiej Galerii im. Bronisława Chromego w Parku Decjusza w Krakowie by wspólnie przeżywać emocje związane z aktywnościami sportowymi i działaniami twórczymi.

Słoneczny letni dzień. Park Decjusza w Krakowie. Dwie pary na tandemach jadą alejkami. Na pierwszym tandemie wolontariuszka oraz młoda dziewczyna. Na drugim dwaj młodzi chłopcy. Wszyscy są uśmiechnięci. Dookoła zielenią się wysokie liściaste drzewa.