Fotorelacja z koncertu „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”. 2 kwietnia, Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”, który odbył się w dniu 2 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu i został niezwykle ciepło przyjęty przez nowotarską publiczność. Koncert został zorganizowany z okazji zbliżającej się 10. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II.

Podczas wzruszającego koncertu wystąpiło ponad 20 znakomitych artystów, którzy wykonali 13 utworów skomponowanych przez wybitnych polskich kompozytorów – m.in. Andrzeja Zielińskiego ze Skaldów. Przewodnikiem w drodze do świętości Jana Pawła II był Krzysztof Wnuk wcielający się w rolę Adwokata Diabła z procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, natomiast Urszula Grabowska przedstawiła świadectwa jego świętości. Zaśpiewali Marcin Jajkiewicz, Mariola Siepak-Drobna, Weronika Skalska,  Natalia Szczypuła, Piotr Szewczyk, Hanka Wójciak i Rafał Żur a orkiestrę poprowadził Krzysztof Odrobina - dyrektor artystyczny wydarzenia. Autorem libretta i reżyserem był Michał Zabłocki.

Partnerem Głównym wydarzenia był Województwo Małopolskie, którego Patronem jest św. Jan Paweł II. W ramach współpracy z Województwem Małopolski ten sam koncert został zaprezentowany także w Makowie Podhalańskim w dniu 23 marca 2024 r.