Digitalizacja zabytków UNESCO w Polsce. Animacja kościoła Grobu Matki Bożej

Zapraszamy do obejrzenia animacji powstałej w wyniku skanowania laserowego kościoła Grobu Matki Bożej na dróżkach kalwaryjskich.

W tym roku kończymy piątą edycję projektu "Multisensoryczne UNESCO. Digitalizacja zabytków UNESCO w Polsce". Przez trzy lata prowadziliśmy prace digitalizacyjne w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. W roku 2023 prace dotyczyły najważniejszych budynków na dróżkach kalwaryjskich: Kaplicy Ukrzyżowania, Ratusza Piłata i kościoła Grobu Matki Bożej. W ramach projektu wykonaliśmy skanowanie laserowe i badania akustyczne. Stworzyliśmy audiodeskrypcje zabytków oraz animacji powstałych ze zgromadzonych danych. Przeprowadziliśmy dwa wydarzenia edukacyjne oraz konferencję podsumowującą projekt. Zobaczcie efekty naszych działań w postaci animacji kościoła Grobu Matki Bożej.

https://www.youtube.com/watch?v=ia3vEKKp1zc

Koordynacja projektu - Anna Franik - Fundacja Pełni Kultury, Anna Wójcik - 3Deling Kraków

Audiodeskrypcja: Anna Franik, Regina Mynarska, Adrian Wyka

Symulacja akustyki budowli: dr hab. inż. Paweł Małecki, prof. AGH

Animacja - Ewa Sitarska 3 Deling Kraków

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Projekt współfinansowany ze środków Klasztoru oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej

Partnerzy:

Z Zurich Foundation

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Najnowsze wpisy

Koncert „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu

W dniu 2 kwietnia o godz. 19:00 w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu odbędzie się wyjątkowy koncert z piosenkami z widowiska multimedialnego „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”. Koncert został zorganizowany z okazji zbliżającej się 10. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II. Data samego koncertu też nie jest przypadkowa – 2 kwietnia to dzień wspomnienia śmierci Jana Pawła II.