Zaproszenie na koncert w tekście łatwym do zrozumienia

Zapraszamy do czytania tekstu łatwego do zrozumienia o naszym "Koncercie na wiele zmysłów". Tekst napisała Regina Mynarska, a skonsultowała Agnieszka Kociołek.

Fundacja Pełni Kultury to grupa ludzi. Ci ludzie tworzą przyjazne spotkania na temat sztuki. Fundacja zaprasza serdecznie na koncert. Ma on tytuł Koncert na wiele zmysłów.   Tytuł oznacza że można ten koncert przeżywać na wiele sposobów. Każdy może uczestniczyć w  koncercie po swojemu. Zmysły to jest sposób poznawania świata. Ludzie mają zmysł wzroku, słuchu, węchu, dotyku i smaku. Postaramy się żeby na tym koncercie każdy czuł się dobrze. Na przykład osobom które nie widzą opiszemy jak wygląda sala. Będziemy też przewodnikami osób niewidomych. Przewodnik pomoże osobie niewidomej trafić do sali. Osoby które nie słyszą będą miały tłumacza języka migowego. Język migowy za pomocą ruchów rąk przekazuje różne wiadomości dla osób Głuchych. Będą też napisy ze słowami piosenek. Do budynku w którym będzie koncert można wjechać na wózku. Jest też zaproszenie w tekście łatwym do zrozumienia który właśnie czytasz.

Koncert na wiele zmysłów odbędzie się 22 września o godzinie 18.00. Zapraszamy do sali w Międzynarodowym Centrum Kultury. Znajduje się przy Rynku Głównym 25 w Krakowie.

Na koncercie będzie śpiewać Daria Barszczyk. Na koncercie będzie grać na pianinie Jan Gembala.

Daria i Jan to bardzo zdolni muzycy. Wykonają piękne piosenki najlepszych polskich artystów. Artyści ułożyli słowa i melodię piosenek. Oto imiona i nazwiska tych artystów: Czesław Niemen, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Kora Jackowska, Krzysztof Zalewski, Mróz, Agnieszka Osiecka, Adam Nowak, Marek Dutkiewicz, Wojciech Młynarski. Będzie też piosenka zespołu Myslovitz. Nazwę tego zespołu czyta się Myslowic.  To są piosenki o miłości, o życiu, o samotności, o radości i o smutku. Mają piękne melodie.

Koncert jest bezpłatny. Każdy może przyjść. Możesz zaprosić swoich przyjaciół i rodzinę.

Czy potrzebujesz asystenta w czasie koncertu? Razem z asystentem przyjdziesz z najbliższego przystanku autobusowego lub tramwajowego. Asystent będzie razem z Tobą na sali. Jeśli potrzebujesz asystenta napisz mejla na adres: dostepnosc@mck.krakow.pl Jeśli wolisz porozmawiać zadzwoń na numer telefonu 784032228. To jest numer do Daniela Krawczyka. Pracuje on w Międzynarodowym Centrum Kultury. Daniel dba o to żeby wszyscy czuli się dobrze i wygodnie. Załatwi asystenta dla Ciebie. Skontaktuj się z nim do 19 września.

Pieniądze na koncert przekazał Urząd Miasta Krakowa oraz Fundacja Pełni Kultury.

Najnowsze wpisy

Uroczysta Gala projektu Hoover Table

W dniu 30 listopada w Auli Florianka Akademii Muzycznej w Krakowie, odbyła się uroczysta Gala piątej już edycji projektu Hoover Table.