"Koncert na wiele zmysłów" tłumaczony na pjm i z audiodeskrypcją

22 września o godzinie 18.00 zapraszamy do sali „Pod Kruki” w Międzynarodowym Centrum Kultury na wyjątkowy koncert. W świat przebojów polskiej muzyki zabiorą nas Daria Barszczyk (śpiew) i Jan Gembala (pianino).

“Koncert na wiele zmysłów” to wydarzenie muzyczne, które narodziło się ze współpracy Fundacji Pełni Kultury i Międzynarodowego Centrum Kultury. Jego pierwsza edycja odbędzie się w piątek dwudziestego drugiego września o godzinie 18.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury na Rynku Głównym 25 w Krakowie.

W programie znajdą się między innymi utwory z repertuaru Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Kory Jackowskiej, Myslovitz, Krzysztofa Zalewskiego i Mroza. Usłyszymy niezapomniane teksty napisane m.in. przez Agnieszkę Osiecką, Adama Nowaka, Marka Dutkiewicza, Wojciecha Młynarskiego.

Otaczający nas świat odbieramy wieloma zmysłami. Dlatego podczas koncertu dostępne będą usługi odpowiadające na potrzeby różnych osób:

audiodeskrypcja na żywo, tekst łatwy do zrozumienia – Regina Mynarska

tłumaczenie na polski język migowy – Jakub Studziński

napisy dla osób niesłyszących – Łukasz Podgórni

pętla indukcyjna

Miejsce koncertu jest dostępne dla osób poruszających się na wózku.

Ważne informacje:

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Osobom z niepełnosprawnościami oferujemy wsparcie asystenta w trakcie całego wydarzenia. Obejmuje ono także przejście z najbliższego przystanku. Potrzebę asysty należy zgłaszać do 19 września koordynatorowi dostępności MCK Danielowi Krawczykowi: telefon lub sms: 784032228,  e-mail dostepnosc@mck.krakow.pl

Dla uczestników wydarzenia będzie możliwość bezpłatnego zwiedzenia wystawy „Litwa. Dwa stulecia fotografii” po zakończeniu koncertu.

Zachęcamy do zapoznania się z audiodeskrypcją przestrzeni MKC: https://mck.krakow.pl/aktualnosci/mck-bardziej-dostepne-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia-wzroku

Notki biograficzne:

Daria Barszczyk – wokalistka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego na Bydgoskiej Akademii Muzycznej. Laureatka I miejsca podczas XVI Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie w 2021 roku. Zdobywczyni nagrody Stowarzyszenia Artystów i Wykonawców Polskich „SAWP” podczas 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie Debiuty.

Jan Gembala (J.Gem) to muzyk, pianista, niezależny twórca, producent, kompozytor, aranżer, DJ. Jako muzyk występuje na scenie od 18 lat w tym czasie zagrał setki koncertów w całej Polsce oraz poza jej granicami. W 2016 roku z zespołem Jafia został nominowany do Fryderyka w kategorii "Muzyka Korzeni". Artysta realizuje również udźwiękowienie oraz komponuje utwory muzyczne do spektakli w Baju Pomorskim, słuchowisk dla dzieci, filmów, reklam.

Organizator: Fundacja Pełni Kultury

Współorganizator: Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

Partnerzy: Polski Związek Głuchych, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Niesłyszących im. Janusza Korczaka w Krakowie

Patronat Medialny: Radio Kraków

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa i ze środków własnych Fundacji Pełni Kultury

Najnowsze wpisy

Uroczysta Gala projektu Hoover Table

W dniu 30 listopada w Auli Florianka Akademii Muzycznej w Krakowie, odbyła się uroczysta Gala piątej już edycji projektu Hoover Table.