Ania i Adrian w Łodzi

Niedawno wróciliśmy z Łodzi. Przeprowadzaliśmy ostatnie konsultacje dwóch tekstów audiodeskrypcji, które stworzyliśmy dla Filharmonii Łódzkiej. Jest to wspaniałe miejsce na mapie kulturalnej Łodzi, Polski i Europy. Miejsce spotkań, wspólnych przeżyć i muzycznych uniesień.

Napisaliśmy audiodeskrypcję architektury oraz dużej sali koncertowej. Żeby lepiej zrozumieć to miejsce zajrzeliśmy do zakamarków, o których nam się nie śniło. Najbardziej pasjonujące było wejście do środka konstrukcji organów na dużej sali koncertowej. Staraliśmy się zrozumieć jak potężne i niezwykłe są te dwa niezależne instrumenty - organy barokowe i symfoniczne.

W piątkowy wieczór słuchaliśmy świetnego koncertu z udziałem Leszka Kułakowskiego na fortepianie, Piotra Kułakowskiego na kontrabasie, Jacka Pelca na perkusji i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej. Dyrygował zjawiskowy Norbert Twórczyński. A po koncercie udało nam się jeszcze załapać na nocną próbę organową!

Chętnie będziemy tu wracać. Dziękujemy Dyrektorowi i Pracownikom Filharmonii za świetną współpracę. Szczególne podziękowania za konsultacje merytoryczne przesyłamy Pani Elżbiecie.

Najnowsze wpisy