Szkolenie dla aktorów Teatru imienia Juliusza Słowackiego w Krakowie

Spędziliśmy cztery fascynujące dni z aktorkami i aktorami Teatru w Krakowie. Zgłębialiśmy temat tworzenia audiodeskrypcji do spektakli teatralnych.

To był czas gorących dyskusji, jakich słów użyć, żeby oddać magię teatru. Czy Draby w sztuce “Znachor” kopią Wilczura, czy udają, że kopią? Czy odciągają Wilczura w głąb, czy na środek sceny? Ile szczegółów wybrać? Które pominąć? Dla nas warsztaty z ludźmi tak zaangażowanymi i czującymi, że audiodeskrypcja to twórczość, były bardzo inspirujące. Od dawna marzyliśmy o takim spotkaniu. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o specyfice pracy na scenie i to na pewno przełoży się na jeszcze lepszą jakość naszych realizacji dostępności w teatrze. A już 4 i 5 kwietnia spotykamy się na przedstawieniu “Chory z urojenia”! W sprawie biletów można pisać do koordynatorki - Dominiki Feiglewicz feiglewicz@teatrwkrakowie.pl. Do zobaczenia!

Najnowsze wpisy

Uroczysta Gala projektu Hoover Table

W dniu 30 listopada w Auli Florianka Akademii Muzycznej w Krakowie, odbyła się uroczysta Gala piątej już edycji projektu Hoover Table.