Koncerty z piosenkami z widowiska „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” w Chicago!

Serdecznie zapraszamy Polonię i Polaków z Chicago i okolic na koncerty z piosenkami z multimedialnego widowiska „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”, które odbędą się w dniach 21-23 października 2022 roku.

Główny koncert odbędzie się w dniu 23 października o 15.00 jako kulminacja obchodów Odpustu ku czci Św. Jana Pawła II w Sanktuarium Jana Pawła II w Chicago - Polska Misja OO. Cystersów, w 44. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W dniach poprzedzających to wydarzenie odbędą się jeszcze dwa dodatkowe koncerty „Święty” w chicagowskich parafiach: Parafii Św. Franciszka Borgia (21.10. godz. 19.00) oraz Parafii św. Alberta (22.10.godz. 19.30)

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Szczegóły na załączonych plakatach.

Widowisko „ŚWIĘTY”, którego koproducentami są Fundacja Pełni Kultury i Narodowe Centrum Kultury, powstało specjalnie na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Koncerty „Święty” w USA to trzecia wyprawa z tym dziełem muzycznym dedykowana dla Polonii i Polaków mieszkających poza ojczyzną – w roku 2018 koncertowaliśmy w ukraińskim Stanisławowie, a w 2019 w litewskim Wilnie.

Projekt finansowany jest przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za granicą 2022. Partnerami wydarzeń są Sanktuarium Jana Pawła II w Chicago - Polska Misja OO. Cystersów, Parafia Św. Franciszka Borgia, Parafia św. Alberta, Polska Organizacja Turystyczna, Miasto Wadowice i Ingressus.

Najnowsze wpisy

Koncert „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu

W dniu 2 kwietnia o godz. 19:00 w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu odbędzie się wyjątkowy koncert z piosenkami z widowiska multimedialnego „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”. Koncert został zorganizowany z okazji zbliżającej się 10. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II. Data samego koncertu też nie jest przypadkowa – 2 kwietnia to dzień wspomnienia śmierci Jana Pawła II.