"ŚWIĘTY" w Łagiewnikach

W dniu 4 listopada, o godz. 16:30 w auli św. Jana Pawła II przy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach odbędzie się koncert z piosenkami z widowiska multimedialnego „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”.

Koncert ten zorganizowany został w hołdzie Papieżowi Miłosierdzia upamiętniając 45. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Podczas wzruszającego koncertu w Krakowie wystąpi ponad 20 znakomitych artystów, którzy wykonają 13 utworów skomponowanych przez wybitnych polskich kompozytorów – m.in. Andrzeja Zielińskiego ze Skaldów. Przewodnikiem w drodze do świętości Jana Pawła II będzie Patryk Szwichtenberg wcielający się w rolę Adwokata Diabła z procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, natomiast Urszula Grabowska przedstawi świadectwa jego świętości. Zaśpiewają Mariola Siepak-Drobna, Weronika Skalska, Natalia Szczypuła, Piotr Szewczyk, Hanka Wójciak, Rafał Żur a orkiestrę poprowadzi Krzysztof Odrobina - dyrektor artystyczny wydarzenia. Autorem libretta i reżyserem jest Michał Zabłocki. To koncert do śpiewania, myślenia i podziwiania.

Bilety/zaproszenia na koncert do nabycia i odbioru wyłącznie w punkcie informacyjnym i na recepcji Domu Duszpasterskiego znajdującego się obok Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.

Organizatorami koncertu są Narodowe Centrum Kultury, Fundacja Pełni Kultury oraz Neversleeps.

Współorganizatorami wydarzenia są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bazylika Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, Fundacja Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach oraz Miasto Wadowice.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Najnowsze wpisy

Tandem sportu i sztuki vol.5

Po raz piąty zapraszamy na wydarzenie pod nazwą Tandem sportu i sztuki! Spotkamy się już 14 czerwca na Placu na Groblach 20/19, by pojeździć na tandemach oraz tworzyć dzieła z ceramiki.