Święty z Wadowic - Jan Paweł II – koncert w Nowym Jorku, 15.10.2023

Serdecznie zapraszamy Polonię i Polaków z Nowego Jorku i okolic w dniu 15 października o godz. 18.00 do konkatedry pw. św. Józefa 856 Pacific st., Brooklyn, NY 11238, na wyjątkowy koncert z piosenkami z multimedialnego widowiska „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”.

Koncert upamiętni 45. rocznicę wyboru Polaka – Karola Wojtyły na Papieża.  Przed koncertem o godz. 15.30 w konkatedrze odprawiona zostanie uroczysta Msza Dziedzictwa Polskiego.

„ŚWIĘTY” to pierwsze w polskiej historii widowisko muzyczne o jednym z najważniejszych i najbardziej zasłużonych Polaków – Świętym Janie Pawle II. Jego mądrość, odwaga i ogromna siła zmieniały bieg historii – tak szczególnie trudnej historii XX i XXI wieku, w której świat stanął w obliczu wojen, kryzysów, ataków na wolność i godność człowieka. Widowisko „ŚWIĘTY”, którego koproducentami są Fundacja Pełni Kultury i Narodowe Centrum Kultury, powstało specjalnie na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016.

Podczas wzruszającego koncertu w Nowym Jorku wystąpi ponad 20 znakomitych artystów z Polski, którzy wykonają 13 utworów skomponowanych przez wybitnych polskich kompozytorów – m.in. Andrzeja Zielińskiego ze Skaldów. Przewodnikiem w drodze do świętości Jana Pawła II będzie Patryk Szwichtenberg wcielający się w rolę Adwokata Diabła z procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, natomiast Urszula Grabowska przedstawi świadectwa jego świętości.

Zaśpiewają Mariola Siepak, Weronika Skalska, Natalia Szczypuła, Piotr Szewczyk Music, Hanka Wójciak, Rafał Żur a orkiestrę poprowadzi Krzysztof Odrobina - dyrektor artystyczny wydarzenia. To koncert do śpiewania, myślenia i podziwiania. ks. Biskup Sławomir Oder – postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II, podsumował koncert słowami: „To było piękne i mądre”.

Zapraszamy do obejrzenia spotu promującego koncert: https://youtu.be/SoJuqigcpzM

Wstęp na koncert jest wolny.

Organizatorami koncertu są Fundacja Pełni Kultury, parafia Matki Bożej Pocieszenia 184 Metropolitan Avenue, NY oraz Duszpasterstwo Polskich Imigrantów Diecezji Brooklyn.

Partnerami wydarzenia są Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, Polska Organizacja Turystyczna, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, Miasto Wadowice, Margaret’s Catering, Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku oraz Ingressus.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za granicą 2023. Projekt współfinansowany ze środków Departamentu ds. Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą. Data zawarcia umowy 21.08.2023

Najnowsze wpisy