Już 30 września zapraszamy do Wadowic na koncert z piosenkami z widowiska multimedialnego „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”.

Z okazji 45.rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża spotykamy się w kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach, by posłuchać piosenek z widowiska "Święty".

Już 30 września o godzinie 19.00 zapraszamy na koncert z piosenkami z widowiska multimedialnego „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”.  Z okazji 45.rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża spotykamy się w kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach.

Widowisko multimedialne „Święty z Wadowic – Jan Paweł II" powstało w roku 2016, a pretekstem do jego stworzenia były Światowe Dni Młodzieży odbywające się w Krakowie. Spektakl odbył się premierowo w Operze Krakowskiej 26 lipca 2016 roku oraz na rynku w Wadowicach 28 lipca 2016 roku. W maju 2018 roku ukazała się płyta „Jestem tu" zawierająca 13 utworów z widowiska, a w kolejnych latach spektakl „Święty z Wadowic – Jan Paweł II" był prezentowany wielokrotnie zarówno publiczności w kraju, jak i za granicą.

W Wadowicach wystąpią znakomici artyści: Andrzej Bienias, Urszula Grabowska, Andrzej Lampert, Mariola Siepak, Weronika Skalska, Joanna Smajdor-Kotowicz, Piotr Szewczyk, Hanka Wójciak, Rafał Żur, orkiestra pod batutą Miłosza Wośko.

Dyrektorem artystycznym jest Krzysztof Odrobina. Scenariusz przygotował i całość wyreżyserował Michał Zabłocki.

Organizatorami koncertu są Narodowe Centrum Kultury, Fundacja Pełni Kultury, Fundacja im. Bronisława Chromego i Gmina Wadowice.

Współorganizatorami wydarzenia są Wadowickie Centrum Kultury i Parafia św. Piotra Apostoła w Wadowicach.

Wstęp na koncert jest wolny. Zapraszamy!

Najnowsze wpisy

Uroczysta Gala projektu Hoover Table

W dniu 30 listopada w Auli Florianka Akademii Muzycznej w Krakowie, odbyła się uroczysta Gala piątej już edycji projektu Hoover Table.