Szkolenie z zakresu dostępności dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego

W dniach 8 - 10 lutego na zlecenie Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy pierwszą część szkolenia na temat dostępności. Odbyło się ono w formule hybrydowej. Dwa dni spotykaliśmy się online. Trzeciego dnia Regina Mynarska i Dawid Górny w rzeszowskiej siedzibie urzędu prowadzili warsztaty audiodeskrypcyjne.

Zmotywowana i otwarta grupa uczestników - osób odpowiedzialnych przede wszystkim za kreowanie wizerunku województwa pogłębiała wiedzę i ćwiczyła praktyczne działania dotyczące kwestii dostępności cyfrowej (prowadzący - Stefan Wajda), usług dostępnościowych dla osób z niepełnosprawnością wzroku oraz słuchu (prowadzący - Jakub Studziński). Ważnym elementem był też blok poświęcony aspektom prawnym zamówień publicznych w przypadku, gdy przedmiotem zamówienia są materiały audiowizualne. Kamila Mizeracka - wybitna ekspertka w dziedzinie zamówień publicznych tłumaczyła, jak prawidłowo przeprowadzić procedurę, by w efekcie były one w pełni dostępne.

Druga część szkolenia to cykl konsultacji, które będą się odbywać w ciągu kolejnych miesięcy. Polegać one będą na wspólnym redagowaniu dostępnych treści pod okiem naszych doświadczonych trenerów. Wierzymy, że ta innowacyjna formuła szkolenia przyniesie trwałe i solidne efekty w postaci wysokich kompetencji pracowników Departamentu.

Najnowsze wpisy