Szkolenie z zakresu obsługi turysty z niepełnosprawnością wzroku dla fantastycznej ekipy GOPR

Za nami szkolenie z zakresu obsługi turysty z niepełnosprawnością wzroku dla fantastycznej ekipy GOPR Grupa Bieszczadzka w ramach projektu Zobaczyć Beskid Niski, ale przed nami wiele planów na rozwój dostępnej turystyki z naszymi nowymi przyjaciółmi.

Zapraszamy wszystkich do Olchowca w powiecie krośnieńskim na pełną wrażeń trasę! „Zobaczyć Beskid Niski – ścieżka turystyczna z audiodeskrypcją” to pierwszy w Polsce szlak turystyczny dla osób z niepełnosprawnościami wzroku. Został on wyposażony w nowoczesne urządzenia Totupoint, które przekazują drogą słuchową werbalny opis treści wizualnych osobom z niepełnosprawnością wzroku. Więcej o szlaku można przeczytać tutaj: https://www.facebook.com/profile.php?id=100075320318132 A poniżej instrukcje użytkowania szlaku i aplikacji:

Szlak już oficjalnie otwarty, ale jak trzeba się przygotować do niego? Co zainstalować? poniżej kilka cennych uwag dla wszystkich, którzy wybiorą się na nasz szlak w Olchowcu. szlak składa się z 18 punktów i oparty jest na urządzeniach Totupoint na początku ścieżki, czyli w centrum Olchowca nie ma zasięgu telefonu komórkowego, czyli nie ma też Internetu, dlatego najlepiej zainstalować sobie wcześniej aplikację Totupoint jak działa aplikacja? uruchamiamy ją na początku ścieżki, włączamy bluethoota i telefon znajduje nam urządzenie. Urządzenie to wydaje dźwięk, charakterystycznymi dzwonkami i nazywa punkt. Cała informacja jest przekazywana na telefon i możemy tekst audiodeskrypcji odsłuchać/odczytać na żywo. jako, że kilka znaczników znajduje się poza zasięgiem, wyświetlany tekst na smartfonie jest czytany przez syntezator, natomiast jeśli jesteśmy online możemy odsłuchać głosu lektora. szykując się na trasę można wcześniej zgrać na telefon mp3 każdego punktu i samemu odtwarzać nagranie przy każdym punkcie gdy nie ma zasięgu - bo naprawdę warto posłuchać głosu Pani Sylwii tutaj mamy link do wszystkich punktów: http://www.totupoint.pl/ tam wchodzimy w punkt i klikamy posłuchaj audiodeskrypcji, klikając na 3 kropeczki z prawej strony możemy pobrać nagranie. na androida https://play.google.com/ na ios https://apps.apple.com

Najnowsze wpisy

Tandem sportu i sztuki vol.5

Po raz piąty zapraszamy na wydarzenie pod nazwą Tandem sportu i sztuki! Spotkamy się już 14 czerwca na Placu na Groblach 20/19, by pojeździć na tandemach oraz tworzyć dzieła z ceramiki.