Wydarzenie edukacyjne w ramach projektu Multisensoryczne UNESCO. Digitalizacja dziedzictwa UNESCO w Polsce

Po konferencji 26 października odbyło się dostępne zwiedzanie Kaplicy Antoniego Padewskiego z audiodeskrypcją i poznaniem dotykowym.

Wydarzenie poprowadziła Regina Mynarska, autorka audiodeskrypcji w projekcie Multisensoryczne UNESCO. Digitalizacja zabytków UNESCO w Polsce. Dzięki Reginie poznaliśmy wnętrze zabytkowej kaplicy, a następnie poznaliśmy dotykowo różne elementy: tkaninę przy ołtarzu głównym, rzeźbione zdobienia ołtarza, drewniane ławy.

Wszystkie powstałe w projekcie audiodeskrypcje można przeczytać i posłuchać na naszej stronie projektu www.digitalunesco.pl w zakładce AUDIODESKRYPCJE

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Projekt współfinansowany ze środków Klasztoru oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej

Partnerzy:

Zurich Foundation

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

3Deling Kraków

Najnowsze wpisy

Koncert „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu

W dniu 2 kwietnia o godz. 19:00 w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu odbędzie się wyjątkowy koncert z piosenkami z widowiska multimedialnego „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”. Koncert został zorganizowany z okazji zbliżającej się 10. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II. Data samego koncertu też nie jest przypadkowa – 2 kwietnia to dzień wspomnienia śmierci Jana Pawła II.