Tandem sportu i sztuki vol. 4 – kosmos Kopernika

Już po raz czwarty zapraszamy na wydarzenie pod nazwą Tandem Sportu i Sztuki! Ponieważ rok 2023 jest rokiem Mikołaja Kopernika nasze działania będą skupione wokół tematyki kosmosu!

Spotykamy się 17 maja 2023 roku o godzinie 14.30 przy Autorskiej Galerii Bronisława Chromego w Parku Decjusza w Krakowie. Podczas wydarzenia zapewniamy audiodeskrypcję oraz tłumaczenie na pjm. Będzie także drobny poczęstunek;)

JAZDA NA TANDEMACH

Idea imprezy polega na połączeniu obszaru kultury i sportu. Zadbamy o harmonijny rozwój poprzez połączenie różnych aktywności. Podczas trwania imprezy zapewniamy tandemy oraz kaski:)

OPROWADZANIE

Poznamy dzieła jednego z najbardziej znanych krakowskich artystów – Profesora Bronisława Chromego. O jego twórczości związanej z tematyką kopernikańską oraz kosmologiczną opowie córka - Grażyna Chromy.

WARSZTATY

Następnie odbędą się warsztaty pod tytułem „Makro skala” z dr Magdaleną Cisło z ASP w Krakowie. Wykorzystane zostaną różnorodne materiały plastyczne, na przykład papier, kleje, folia, drut, taśma, tkanina oraz narzędzia: nożyczki, kombinerki, pistolet do kleju na gorąco. Z obiektów powstałych w czasie samodzielnej pracy uczestnicy skomponują wspólnie unikatową kompozycję dotyczącą tematu przewodniego – kosmosu.

Data wydarzenia: 17.05.2023.

Program:

14.30 - rozpoczęcie imprezy - powitanie uczestników i wolontariuszy

14.30 - 18.00 przejazdy na tandemach dla małych i dużych

14.30 - 15.30 oprowadzenie z audiodeskrypcją i pjm po dziełach Bronisława Chromego

15.45 - 17.45 kosmiczne warsztaty z dr Magdaleną Cisło z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie

18.00 zakończenie imprezy

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Chęć uczestnictwa w oprowadzaniu i warsztatach oraz potrzebę asysty prosimy zgłaszać do Reginy Mynarskiej: regina@pelnikultury.pl Jeśli jest potrzebna asysta z przystanku “Park Decjusza” prosimy o podanie godziny przyjazdu oraz przystanku, na którym Państwo wysiadacie.

Wydarzenie organizowane jest w ramach XXIV Tygodnia Osób Niepełnosprawnych Kocham Kraków z Wzajemnością. Wydarzenie współfinansowane przez Gminę Miejską Kraków oraz Fundację Pełni Kultury

Organizator: Fundacja Pełni Kultury

Partnerzy: Miasto Kraków, Kocham Kraków z Wzajemnością, Zurich Foundation, Fundacja im. Bronisława Chromego, Kawiarnia Pod Pegazem, Krk Bike Rental

Najnowsze wpisy

Koncert „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu

W dniu 2 kwietnia o godz. 19:00 w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu odbędzie się wyjątkowy koncert z piosenkami z widowiska multimedialnego „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”. Koncert został zorganizowany z okazji zbliżającej się 10. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II. Data samego koncertu też nie jest przypadkowa – 2 kwietnia to dzień wspomnienia śmierci Jana Pawła II.