Za nami kolejna edycja wydarzenia Tandem Sportu i Sztuki

17 maja 2023 odbyła się czwarta edycja wydarzenia pod nazwą „Tandem Sportu i Sztuki”! Co roku łączymy jazdę na rowerze typu tandem z ciekawymi warsztatami artystycznymi.

Ponieważ rok 2023 uznany został za rok Mikołaja Kopernika to nasze działania kręciły się wokół słońca, kosmosu i postaci astronoma!

Spotkaliśmy się w Autorskiej Galerii Bronisława Chromego w Parku Decjusza w Krakowie. Wraz z Grażyną Chromy – córką Profesora próbowaliśmy zrozumieć jak kosmos inspirował artystę do tworzenia rzeźb.  Z Doktor Magdaleną Cisło z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie zgłębialiśmy tajemnice układu słonecznego. Z materiałów recyklingowych tworzyliśmy planety, które krążyły wokół Słońca. Fajnie było się wcielić w rolę Merkurego, Wenus, Ziemi, Marsa, Jowisza, Saturna, Urana i Neptuna.

Szczególne podziękowania za udział w imprezie dla Warsztatu Terapii Zajęciowej Emaus oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących na Tynieckiej!

Dziękujemy Ani i Reginie za przygotowanie wydarzenia i prowadzenie zwiedzania! Grażynie Chromy za gościnę w wyjątkowej Galerii. Kawiarni Pegaz za pyszny poczęstunek. Doktor Magdalenie Cisło za pomysł i poprowadzenie warsztatów!

Podczas wydarzenia dostępna była audiodeskrypcja i tłumaczenie na polski język migowy.

Projekt został zrealizowany w ramach XIV Tygodnia Osób Niepełnosprawnych KOCHAM KRAKÓW Z WZAJEMNOŚCIĄ. Zadanie publiczne zrealizowane ze środków Miasta Krakowa oraz Fundacji Pełni Kultury.

Najnowsze wpisy

Koncert „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu

W dniu 2 kwietnia o godz. 19:00 w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu odbędzie się wyjątkowy koncert z piosenkami z widowiska multimedialnego „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”. Koncert został zorganizowany z okazji zbliżającej się 10. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II. Data samego koncertu też nie jest przypadkowa – 2 kwietnia to dzień wspomnienia śmierci Jana Pawła II.