Zapraszamy do korzystania z tekstów audiodeskrypcji i tekstów łatwych do czytania dostępnych na naszej stronie.

W nowej zakładce "NASZE TEKSTY" prezentujemy teksty, które stworzyliśmy w ramach różnych projektów Fundacji Pełni Kultury. Są to między innymi audiodeskrypcje, ETR - teksty łatwe do czytania oraz artykuły na różne tematy.

W ciągu ostatnich miesięcy w różnych projektach intensywnie tworzyliśmy audiodeskrypcje i teksty łatwe do czytania. Nadeszła chwila na ich publikację! W nowej zakładce „Nasze teksty” na stronie internetowej fundacji znajdziecie ciekawe materiały stworzone przez Reginę Mynarską i Annę Franik. Dotyczą one zabytków z listy UNESCO w Polsce, średniowiecznego miasta Biecza, Muzeum Krakowa oddział Apteka pod Orłem, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK i rzeźb krakowskiego artysty Bronisława Chromego. Dodatkowo zamieściliśmy tam artykuł napisany przez Reginę i Anię dla Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na temat dostępności wydarzeń muzycznych dla osób z niepełnosprawnościami! Dziękujemy Paulinie, naszej wolontariuszce, za wspaniałą pracę przy stronie internetowej! Miłego czytania! https://pelnikultury.pl/nasze-teksty/

Najnowsze wpisy

Uroczysta Gala projektu Hoover Table

W dniu 30 listopada w Auli Florianka Akademii Muzycznej w Krakowie, odbyła się uroczysta Gala piątej już edycji projektu Hoover Table.