Zwiedzanie Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej z audiodeskrypcją

Zapraszamy serdecznie szóstego czerwca 2023 na oprowadzanie z audiodeskrypcją po Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach projektu MULTISENSORYCZNE UNESCO. Digitalizacja zabytków UNESCO w Polsce.

Od roku 2017 w Fundacji Pełni Kultury zajmujemy się digitalizacją zabytków UNESCO w Polsce. Dzięki projektowi Multisensoryczne Unesco możemy dbać zarówno o zachowanie najcenniejszych zabytków w Polsce, jak i przybliżanie ich historii odbiorcom. Kalwaria Zebrzydowska od ponad 400 lat przyciąga rzesze pragnących poznać to wyjątkowe i urokliwe sanktuarium. Współcześnie kroki swe kierują tutaj zarówno pątnicy jak i turyści skuszeni perspektywą poznania niecodziennego miejsca, obcowania z wielowiekową historią czy możliwością kontaktu z nieskażoną naturą podczas spaceru po słynnych kalwaryjskich dróżkach. Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/6083395715112153

Program szósty czerwca:

9.20 zbiórka ul. Pawia 18a w Krakowie

9.30 wyjazd z Krakowa

11.00 do 12.30 zwiedzanie Bazyliki

12.30 do 13.30 przerwa

13.30 do 14.30 spacer po dróżkach

14.30 wyjazd z Kalwarii

15.30 przyjazd do Krakowa, ul. Pawia 18a

Ilość miejsc ograniczona. W ramach wydarzenia zapewniamy bezpłatny transport oraz asystę. Wyżywienie we własnym zakresie. Można skorzystać z restauracji na miejscu. Zgłoszenia oraz potrzebę asysty prosimy kierować mailowo na adres: anna@pelnikultury.pl lub telefonicznie 784705985.

Wydarzenie organizowane w ramach projektu “Multisensoryczne UNESCO 5. Digitalizacja dziedzictwa kulturowego Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (UNESCO). Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Dofinansowano ze środków Zurich Foundation. Projekt współfinansowany ze środków Klasztoru oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej

Partnerzy: Zurich Foundation, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, 3Deling Kraków

Najnowsze wpisy

Uroczysta Gala projektu Hoover Table

W dniu 30 listopada w Auli Florianka Akademii Muzycznej w Krakowie, odbyła się uroczysta Gala piątej już edycji projektu Hoover Table.