We wtorek 6 czerwca 2023 odwiedziliśmy Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach projektu Multisensoryczne UNESCO 5. Digitalizacja dziedzictwa kulturowego Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (UNESCO).

Organizacja wydarzeń edukacyjnych jest jednym z elementów projektu digitalizacji zabytków UNESCO w Polsce.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Placu Rajskiego, z którego rozpościera się przepiękna panorama na okoliczne wzgórza w tym Lanckorońską Górę. Następnie przemierzaliśmy korytarze bazyliki wypełnione obrazami z różnych wieków. Przyglądaliśmy się zabytkowym feretronom oraz fotelom papieskim. Poznaliśmy wnętrze bazyliki oraz kaplic. Usiedliśmy w zabytkowych stallach czyli ozdobnych ławkach znajdujących się w chórze zakonnym. Pod palcami wyczuwaliśmy kunszt zakonników, którzy setki lat temu rzeźbili wyposażenie wnętrza Sanktuarium.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miły dzień!

Dziękujemy Reginie i Ani za audiodeskrypcję podczas wydarzenia oraz Panu Rafałowi – przewodnikowi kalwaryjskiemu za niezwykłe oprowadzanie!

Wydarzenie organizowane było w ramach projektu “Multisensoryczne UNESCO 5. Digitalizacja dziedzictwa kulturowego Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (UNESCO). Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dofinansowano ze środków Zurich Foundation. Projekt współfinansowany ze środków Klasztoru oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej

Partnerzy: Zurich Foundation, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, 3Deling Kraków

Najnowsze wpisy

Uroczysta Gala projektu Hoover Table

W dniu 30 listopada w Auli Florianka Akademii Muzycznej w Krakowie, odbyła się uroczysta Gala piątej już edycji projektu Hoover Table.